Fulltextové vyhledávání

Venkovské trhy ve Šternberku - sobota 19. října 2019

POSLEDNÍ  TRHY  V  TOMTO  ROCE !

Možnost čipování psů v Obci Komárov - nová povinnost pro majitele od 1. 1. 2020

Vážení občané, s předstihem upozorňujeme všechny vlastníky a chovatele psů, že podle zákona č. 166/1999 Sb. O veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů s účinností od 1. ledna 2020 musí být každý pes označen elektronickým čipem.

Výsadba a úklid lesa v Domašově u Šternberka - 19. října 2019 od 9:00 hodin

Obec Domašov u Šternberka uspořádala v roce 2018 výsadbu nového lesa, který zničil kůrovec, sucho a vichřice. Podařilo se vysadit přes 1800 sazenic za jeden den! Letos je výsadba připravena znovu a navíc se společně postaráme už i o dříve vysázené stromky.

INFORMACE

O OBCI

Vydáte-li se na cestu ze Šternberka směrem na Paseku a třeba dále do oblasti Nízkého Jeseníku, nemůžete minout Obec Komárov. Obec se nachází v Olomouckém kraji a je členem Mikroregionu Šternbersko. Na katastru o výměře 149 hektarů žije v současnosti cca 200 obyvatel.  Protéká jí Řídečský a Zlatý potok. Nachází se zde prodejna s potravinami, Hostinec na Rychtě a Nový Domov Seniorů.

Doprava je zajištěna autobusovými spoji ve směru Šternberk, Uničov a Olomouc. Železniční stanice 500 m mezi Komárovem a Mladějovicemi s tratí na Šumperk a Olomouc.

V obci je provedena plynofikace, kanalizace, vodovod. Bližší informace o historii, současnosti, kultuře, podnikání v obci apod. najdete pod jednotlivými odkazy v nabídce Obec v horní liště na pravé straně. 

Obec