Úvod > Obec > Aktuality > Charita Šternberk - pomoc s dluhy - Milostivé léto

28.1.2022

Charita Šternberk - pomoc s dluhy - Milostivé léto

Letak milostive leto Sternberk.pdf

S vyřízením Vám může pomoci Charitní poradna Nedlužím.
Ve Šternberku se lze objednat ke konzultaci na tel. čísle 730 585 751.

Šance vyřešit některé dluhy! Pomůže Vám s tím Charita

Máte dluhy vůči veřejné správě,  konkrétně dluhy u dopravních podniků, zdravotních pojišťoven, nemocnic, u obcí za nájem, poplatků za popelnici či psa, nebo třeba i za energie u společnosti ČEZ? Tak je tu pro Vás jedinečná možnost využít tzv. Milostivé léto. S vyřízením Vám může pomoci Charitní poradnu Nedlužím. Ve Šternberku se lze objednat ke konzultaci na čísle  730 585 751.

Tato jedinečná příležitost, která umožní desítkám tisíc lidí vymanit se z dluhové pasti, bude probíhat po dobu tří měsíců, a to od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Díky tomu budou lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekuce, odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a 908 korun exekutorovi za náklady na zastavení exekuce. Zbytek dluhu pak bude odpuštěn.

Podmínkou využití milostivého léta je i to, že člověk nesmí být v oddlužení a lze jej uplatnit jenom na exekuce, které řeší soudní exekutoři (tedy ne u daňových a správních exekucí). Netýká se ani exekucí za finanční produkty a vymáhané dávky soc. zabezpečení.

Milostivé léto tak představuje šanci pro lidi vymanit se ze svých dluhů a začít znovu.