Úvod > Obec > Aktuality > Informace pro občany Komárova - distribuce jednorázových NANOroušek občanům nad 60 let

25.2.2021

Informace pro občany Komárova - distribuce nanoroušek

V rámci zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění opatření na používání FFP2 respirátorů nebo nanoroušek, zejména v MHD a obchodech,

Obec Komárov roznese svým občanům nad 60 let jednorázové NANOvlákené roušky, zakoupené od české firmy Triola.

Informace k nanorouškám, které budou distribuovány občanům Komárova ve věku nad 60 let v počtu 5 ks na 1 osobu:

• zachytí 99,9 % virů a bakterií
  • zdravotnický prostředek norma ČSN EN 14683+AC
  • vysoká prodyšnost a snadné dýchání až po 12 hodin

Jednorázové zdravotnické masky využívající unikátní nanotechnologii. Ochrání vás i vaše okolí po dobu 12 hodin. Nepoužívejte je opakovaně kvůli kontaminaci. Tyto chirurgické roušky jsou vysoce prodyšné a filtrační účinnost je rovna až 99,9 %. Díky vysoké prodyšnosti umožňují snadné dýchání.

Výrobcem je Nano Medical s.r.o. z Liberce.
Návod na použití:
  1. Umyjte si a utřete si ruce a vyjměte masku z krabice.
  2. Uchopte vyztuženým ohybatelným okrajem směrem nahoru.
  3. Držte masku za poutka a zavěste poutka za uši.
  4. Vyztužený okraj vytvarujte podle tvaru svého nosu a přetáhněte spodní okraj masky přes ústa a bradu.
  5. Na masku během nošení nesahejte.
Při skladování v suchu a mimo sluneční záření vydrží nepoužité nanoroušky 2 roky.
Nanovlakenne-rousky-Nano-MedClean-50-ks-baleni.jpg  Nanovlakenne-rousky-Nano-MedClean-50-ks-baleni (2).jpg  Nanovlakenne-rousky-Nano-MedClean-50-ks-baleni (1).jpg

Prohlášení výrobce_filtry a rousky odpovidaji Narizeni z 22.2.21.pdf