Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Ukliďme Česko, ukliďme Komárov! Po celý květen jsou k vyzvednutí pytle na odpadky :-)

Ukliďme Česko, ukliďme Komárov! Po celý květen jsou k vyzvednutí pytle na odpadky :-)Datum konání:
1.5.2021
Datum ukončení:
31.5.2021

Ukliďme Česko, ukliďme Komárov!

Stejně jako v předchozích letech, i letos se naše obec Komárov zapojí do akce nazvané Ukliďme Česko. Loňský úklid Komárova byl zrušen z důvodu covidové pandemie. Není tedy asi překvapením, že i letos tuto akci musíme uzpůsobit současným omezením. To nám ale snad nebude překážkou k tomu, abychom se do úklidu Komárova a blízkého okolí pustili. Letošní úklid naší obce tak neproběhne jako společný v jeden jediný den, k úklidu mohou dobrovolníci vyrazit během celého měsíce května. Obec spolu s organizátory akce Ukliďme Česko tradičně zajistila potřebné pytle na odpadky. Ty si zájemci mohou vyzvednout na obecním úřadě v době úředních hodin nebo ve smíšeném zboží paní Martinkové, dle otvírací doby. Zde navíc každý sběrač dostane drobnou odměnu. Pytle s odpadky lze vhodit do zeleného kontejneru na SKO u brány na místním hřišti. V případě, že by byl již naplněn, umístěte prosím zavázané pytle vedle něj.

Pokud budete ve sbírání natolik úspěšní, že byste přivítali pomoc s odvozem naplněných pytlů, stačí poslat zprávu s popisem místa, kde jsou pytle zanechány, na obecní mobil +420 724 196 789. Co se týče jednotlivých lokalit pro sběr odpadků, bohužel zde musíme opakovat místa z předchozích ročníků: příkopy podél cesty do Řídeče a k nádraží, kolem silnice Paseka - Šternberk, ale také blízké okolí Zlatého i Řídečského potoka. Nicméně, pokud znáte více potřebné místo v rámci naší obce, necháme výběr na Vás.

Závěrem se ještě vraťme k našemu prvnímu ročníku, kdy jsme si po ukončení úklidu vzájemně sdělovali, co zajímavého, humorného či bohužel i ohavného jsme sesbírali. Pokud by se Vám
 i letos podařil zajímavý „úlovek“, doporučujeme se s nálezem určitě vyfotit.

Spolu s touto akcí je totiž vyhlášena fotosoutěž. Více informací zájemci mohou najít zde: https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/

Veronika Špundová, zastupitelka obce Komárov

Ukliďme Česko.pdf