Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Kotlíkové dotace - poradenství, registrace zájemců do konce března 2022!

Kotlíkové dotace - poradenství, registrace zájemců do konce března 2022!Datum konání:
23.3.2022

Kotlíkové dotace březen 2022

Využijte závěrečný čas pro získání finanční podpory na nový tepelný zdroj výměnou za Váš starý kotel.

Možná ještě nevíte, že Olomoucký kraj připravil zvýhodněnou dotaci na pořízení nového kotle (případně tepelného čerpadla nebo plynového kotle) výměnou za Váš stávající starý kotel, který již přestal splňovat emisní normy.

Možná ještě nevíte, že dotace dosahuje 95% pořizovacích nákladů (v maximální výši, například u kotle, 130.000 korun) a že dotace je určena především pro důchodce a rodiny s dětmi, ale i pro další žadatele, kteří splní předepsané podmínky.

Měli byste vědět, že možnost předběžné registrace zájemců o dotaci skončí pravděpodobně koncem března či na počátku dubna tohoto roku. Na před-registraci, která výrazně zvýší šanci všech, kteří tak učiní, aby bezproblémově získali podporu, zbývá tedy reálně nejvýše měsíc času.

Dobrá zpráva je, že krajský úřad bude i po uzavření před-registrace pokračovat obdobným způsobem až do srpna, kdy kotlíková dotace definitivně končí. Mělo by se tedy dostat na každého, kdo o dotaci požádá.

Další dobrá zpráva je, že výměna kotle může v klidu proběhnout, až skončí topná sezóna a bude opět teplo, protože pokud o dotaci požádáte, na výměnu kotle dostanete nejméně ještě dva roky času k dobru.

Velmi dobrá zpráva je, že Olomoucký kraj schválil možnost proplacení zálohy na nové zařízení (kotel, tepelné čerpadlo) a to ve výši 60%.

Pokud by vám přišla vhod pomoc s výměnou starého kotle, prosím kontaktujte nás na telefonním čísle 736 196 302 popřípadě se obraťte pro informace na Obecní úřad v Komárově.

Poradenství ze Mlýna_plakát