Úvod > Obec > Aktuality > Termín svozu velkoobjemu a nebezpečného odpadu, sobota 22.4.2023 v čase 9-10hod.

22.4.2023

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu v obci Komárov

Kdy: sobota 22.4.2023 v čase 9:00 - 10:00 hodin

Kde: před obecním úřadem

Přijímané odpady: Komárov_info ke svozu.pdf

Odpady, které do velkoobjemového odpadu nepatří a nebudou tedy přijímány!!!
Stavební odpady - zdivo a suť, azbestové krytiny, atd.
Pneumatiky – jedná o odpad podléhající zpětnému odběru a jeho odstranění mají povinnost zajistit jejich výrobci na vlastní náklady. Pneumatiky mohou občané zdarma odevzdat ve sběrných místech systému ELTMA (https://www.eltma.cz/sberna-mista), nebo v místech zpětného odběru individuálních výrobců viz. příloha.
Biologicky rozložitelné odpady – pařezy, větve, listí, atd.

Prošlá a nepoužitá léčiva - tento druh odpadu je možné zdarma odevzdat v síti lékáren. Podle zákona o léčivech je každá lékárna povinna převzít nepoužitelná léčiva. Tím se rozumí léčiva nevyhovující jakosti, s prošlou dobou použitelnosti, uchovávaná nebo připravená za jiných než předepsaných podmínek, zjevně poškozená nebo nespotřebovaná.