Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA, OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY, OMEZENÍ NAKLÁDÁNÍ S POVRCHOVÝMI VODAMI

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA, OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY, OMEZENÍ NAKLÁDÁNÍ S POVRCHOVÝMI VODAMIVyvěšeno: 14. 7. 2023
Sejmuto: 2. 10. 2023

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŠTERNBERK

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA, OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY, OMEZENÍ NAKLÁDÁNÍ S POVRCHOVÝMI VODAMIZ

Městský úřad Šternberk s okamžitou platností zakazuje obecné nakládání s povrchovými vodami ze všech vodních toků a vodních nádrží v celém správním území obce s rozšířenou působností Šternberk.
Za obecné nakládání s povrchovými vodami se považuje odběr povrchových vod nebo jiné nakládání s těmito vodami pro vlastní potřebu v případě, že k tomuto odběru nebo nakládání
s vodami není třeba zvláštního technického zařízení. II. podle ust. § 109 odst. 1 zákona o vodách a v souladu s ust. § 115a zákona o vodách zakazuje odběr povrchových vod (odběr vody na základě platných povolení k nakládání s vodami) ze všech vodních toků a vodních nádrží v celém správním území obce s rozšířenou působností Šternberk.
Zákaz odběru povrchové vody se vztahuje na držitele platných povolení k odběru povrchové vody (např. pro účely odběry pro zemědělství, napájení zvířat, závlaha lesních pozemků a veřejné zeleně, zásobování tábořišť, zalévání zahrad, napouštění bazénů a zásobníků na vodu, zásobování objektů a pozemků ve vlastnictví jednotlivých občanů (domácností) užitkovou vodou, zálivky všech sportovišť atd.).

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 14. 07. 2023 10:33